bursztyn · różaniec

Jak wybrać różaniec na komunie, bierzmowanie?

Jak wybrać różaniec na komunie, bierzmowanie?

Pierwsza Komunia Święta i Bierzmowanie to, obok Chrztu Świętego, najważniejsze sakramenty w religii katolickiej. Obecnie świętuje się je uroczyście, gdyż jest to dla rodziny powód do największej radości. Dlatego właśnie warto zadbać o każdy szczegół, zarówno przygotowania duchowego, jak i odpowiedniego ubrania oraz całej otoczki uroczystości, tak, aby ten wyjątkowy dzień, pozostał na zawsze w pamięci wszystkich.

Na pierwsze spotkanie

Istotnym atrybutem obecnym na obu wymienionych uroczystościach jest różaniec. Najważniejszym wydaje się żeby przetrwał on próbę czasu i mógł towarzyszyć jego właścicielowi przez lata. Przyjęło się, że podczas Pierwszej Komunii Świętej dziewczynki otrzymują białe bądź perłowe różańce, a chłopcy czarne. Ważna jest ich prostota i schludny wygląd. Różaniec powinien być skromny, gdyż nie jest noszony na pokaz, a jako pomoc w modlitwie oraz symbol wierności wierze, ale powinien być zadbany. Co za tym idzie warto przy zakupie przyjrzeć się, jakości wykonania, materiałowi, tak, aby nie rozpadł się przy pierwszej okazji – obecnie nie trudno o zakup plastikowych koralików na słabych jakościowo łańcuszkach. Ani nie wyglądają one poważnie, ani nie gwarantują szczególnej trwałości. Owszem, najważniejsza jest modlitwa, ale pozostaje zastanowić się, czy np. niedokładnie odlane szorstkie koraliki nie będą odwracać uwagi, np. kalecząc palce.

Różaniec na Komunie
Ekskluzywny Różaniec na Bierzmowanie – www.silvermix.com.pl

 

Osiągnięcie duchowej pełnoletności

Bierzmowanie jest sakramentem dojrzałości, w której wierni otrzymują dary Ducha Świętego. Często różaniec, który zabierają ze sobą na uroczystość jest tym samym, który otrzymali podczas Pierwszej Komunii Świętej. Nie mniej nie zawsze jest to możliwe, gdyż może on już być nadgryziony zębem czasu lub nawet zniszczony. Wchodząca w duchową dorosłość osoba powinna wybrać sobie przede wszystkim różaniec, który będzie pomocą w modlitwie. Zasady wyboru powinny zostać podobne jak podczas Pierwszej Komunii – schludność, estetyka i prostota przede wszystkim. Jednak, jeśli mowa o dorosłym życiu, warto zadbać by zakupiony różaniec naprawdę mógł pozostać z nami i pomagać nam w rozmowach z Bogiem do końca życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *